Jak zacząć sprzedawać na Amazon ?

Jest kilka kluczowych elementów ,

których nie można ominąć podczas wprowadzania działalności na rynek Amazonu. Na początek istotnym krokiem jest merytoryczne, a także i praktyczne przygotowanie swojej firmy zgodnie z regulacjami prawnymi w Polsce i innych krajach europejskich. Wymagania prawne w zależności od danego kraju mogą nieznacznie od siebie odbiegać, dlatego tak ważne jest, aby w sposób profesjonalny przygotować wymagane dokumenty. Każdy sprzedawca musi podejść do tego zadania indywidualnie, gdyż w zależności od rodzaju sprzedawanych towarów normy prawne mogą się od siebie różnić. Następnie warto jest zrobić rozeznanie i analizę rynku sprzedażowego. Warto skupić się na produktach, na które obecnie jest lub w najbliższym czasie będzie wysoki popyt, i które sprzedają się najlepiej. Rynek jest przepełniony produktami różnego rodzaju, jednak dzięki właściwej analizie rynku możliwe jest wybranie odpowiedniego asortymentu sprzedażowego. Dobrą strategią jest wdrożenie do sprzedaży produktów o wysokiej marży, ale niewysokich kosztach.

Przygotowanie produktów

Jak zacząć sprzedawać na Amazon- przygotuj swój produkt. Wiąże się odpowiednim marketingiem. To Głównie on prezentuje jakość i atrakcyjność wystawianych produktów. Marketing to pojęcie szeroko rozumiane, w którego skład wchodzi dobranie odpowiednich zdjęć sprzedawanych produktów, przygotowanie atrakcyjnych opisów często w kilku językach, przygotowanie zoptymalizowanych tekstów dla wyszukiwarek internetowych.

Opracowanie systemu logistycznego

Kolejny element, który powinien zostać dobrze przemyślany. Przedsiębiorcy mają możliwość zorganizowania magazynu i systemu wysyłek we własnym zakresie. Istnieje również atrakcyjna opcja powierzenia całej logistyki załodze Amazonu poprzez propozycje logistyczną FBA. Przy tej opcji Amazon będzie zarówno przechowywał Twoje towary, jak i zajmował się ich wysyłką do klienta docelowego.

Nawiązanie współpracy z Zespołem Księgowym

Kolejną niezbędna rzeczą przy wprowadzaniu na rynek sprzedaży jest nawiązanie współpracy z zespołem księgowym, który zajmie się rozliczeniami podatkowymi i zapewni doradztwo w kwestiach rachunkowych.
W obecnej sytuacji możemy również skorzystać z rozliczania naszej sprzedaży w nowym systemie VAT-OSS.

Na koniec zostaje już tylko rejestracja konta sprzedażowego Seller Central, które zapoczątkuje przygodę na największej, a zarazem najpopularniejszej platformie jaką jest Amazon .

Nasza firma świadczy usługi związane z rozpoczęciem sprzedaży na Amazonie. Zajmujemy się każdym elementem powyżej wymienionych składowych. Jesteśmy odpowiednio przygotowani, aby nieść pomoc w każdym etapie nawiązania współpracy pomiędzy przedsiębiorcą, a Amazonem.

Nasze usługi :

Ikona strony

Adres

Kasztelana Spytka 75, Poręba Spytkowska, 32-800 Brzesko, Polska

Ikona strony

Telefon

Krzysztof: +48 730 424 990
Grzegorz: +48 796 322 297

Ikona strony

Godziny pracy:

Poniedziałek - Piątek: 9:00 – 18:00
Sobota: 11:00 – 17:00