Amazon Vendor

Amazon Vendor to program Amazon, który umożliwia sprzedaż własnych produktów dla Amazon. Amazon w późniejszym czasie odsprzedaje je do klientów detalicznych korzystając ze swojej platformy. Można powiedzieć, że jest to mechanizm w którym to my znajdujemy się w roli dostawcy dla Amazon. Dostarczanie produktów do Amazona odbywa się w sposób hurtowy.

Niestety dołączenie do Amazon Vendor nie jest taki proste i nie możemy sami do tego dołączyć. Odbywa się to na specjalne zaproszenie ze strony Manager Amazon. Zazwyczaj taki opiekun kontaktuje się z nami mailowo z ofertą właśnie dołączenie do Amazon Vendor. Tutaj też musimy w pewnym sensie zostać zauważeni. Jak tego dokonać.

Zalety Amazon Vendor

1. Nie obchodzą nasz rzeczy związane z całym procesem sprzedaży w e-commerce.
2. Vendor daje nam duże możliwości sprzedaży produktów bezpośrednio konsumentom.
3. Możemy w dużym stopniu rozwinąć sprzedaż. Tutaj po naszej stronie jest tak naprawdę tylko dbanie o dostępność towaru.
4. Amazon może rozwinąć naszą markę i nasze produkty na dużą skalę jeśli zostaną one przyjęte przez jego klientów.
5. Amazon może sprzedawać nasze produkty w Polsce, Europie jak również na całym świecie gdzie są jego marketplace.
6. Listingi są lepiej postrzegane przez klientów. Klienci wolą kupować od Amazon, dodatkowo widnieje możliwość dostępności listingów dla klientów PRIME.
7. Jest to bardzo podobne do FBA ale jednak różnica jest zasadnicza, zważając na proces sprzedaży.

Wady Amazon Vendor

1. Brak możliwości kontroli cen detalicznych w jakich nasze produkty będą sprzedawane. Nie mamy zbytnio wpływu na to w jakich cenach Amazon będzie nasze produkty sprzedawał.
2. Musimy stale zapewniać dostępność naszych produktów. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaka będzie tak na prawdę sprzedaż. Lepiej tutaj nie zaniedbywać dostaw jeśli o takie Amazon prosi.
Potrzebujesz pomocy w obsłudze Amazon Vendor? Chciałbyś, żebyśmy zajęli się obsługą tego programu za Ciebie.

Napisz do nas maila na amazon@sellcan.eu w tytule napisz Amazon Vendor.

Prosimy opisz swoją sytuację a my się z Tobą skontaktujemy niezwłocznie. Zapraszamy do kontaktu.
Amazon Vendor